ssl

Co oznacza komunikat Strona Niezabezpieczona?

Jeśli w ostatnim czasie przeglądarki internetowe wyświetlają przy adresie Państwa witryny lub sklepu informację: STRONA NIEZABEZPIECZONA lub POŁĄCZENIE NIE JEST ZABEZPIECZONE - oznacza to, że domena nie posiada certyfikatu SSL, połączenie pomiędzy formularzem a stroną nie jest szyfrowane. Czy oznacza to włamanie na stronę, zawirusowanie skryptu, przejęcie Waszych danych? Nie. Oznacza to, że w ostatnim czasie wiodące przeglądarki internetowe mocniej podkreślają konieczność ochrony, czyli szyfrowania informacji przekazywanych na stronie np. danych wprowadzanych w formularzu logowania i w dość drastyczny sposób ostrzegają internautów.

Budowanie stron lub sklepów zabezpieczonych zieloną kłódką w adresie. W ofercie posiadamy usługę instalacji certyfikatu SSL, a  w przypadku najbardziej rozbudowanych wersji naszych stron - wdrożenie podstawowego szyfrowania może być już wliczone w cenę całej usługi. Dostawcą certyfikatu i gwarantem działania jest serwis Let's Encrypt, w porozumieniu i współpracy z czołowymi markami internetowymi: https://letsencrypt.org/ Oto przykład poprawności szyfrowania: https://www.ssllabs.com/ (pełne sprawdzenie trwa ok. 2 minut, sprawdzane są wszystkie skrypty strony, w każdej konfiguracji i na wielu platformach, wg zapewnień wystawcy - adres powinien uzyskać najwyższą notę bezpieczeństwa: A)

Jak założyć certyfikat SSL na stronie lub sklepie?

Jak zarejestrować własną domenę? Strony internetowe z własną domeną i kontem serwerowym Własna domena oraz własne konto serwerowe